Interesują cię nowoczesne konkursy animacje i zabawy na wesele i inne imprezy?

Zabawy na wesele, konkursy i zabawy na imprezy, tańce integracyjne, animacje dla dzieci. Lista propozycji sprawdzonych na wielu przyjęciach.

Dobrze trafiłeś. Poniżej tylko lista starych dobrych konkursy i zabawy na wesele, które sprawdzały się przez wiele lat na imprezach okolicznościowych. Dzisiaj nadszedł czas aby postawić na nowoczesność, innowacyjność i integracje, a nie ośmieszanie i upijanie gości. Jeśli szukasz kogoś kto zaskoczy cię quizami, zabawami i konkursami to dobrze trafiłeś. Nie wierzysz?

Zapraszam na prowadzone przeze mnie warsztaty dla DJ-ów, wodzirejów, animatorów.

NOWA JAKOŚĆ ROZRYWKI

Poniżej przedstawiam opis starych zabaw, które były modne wiele lat temu. Na waszej imprezie zaskoczę Was nowymi integracyjnymi atrakcjami, których nie znajdziecie nigdzie indziej!

Na samym wstępie podkreślam, że jako organizatorzy macie duży wpływ nie tylko na repertuar, ale także i na zabawy weselne i inne atrakcje jakie pojawią się w ciągu imprezy. Przed długie lata mojej kariery DJ-a weselnego nauczyłem się lub samodzielnie wymyśliłem wiele ciekawych atrakcji, które urozmaicają obsługiwane przeze mnie przyjęcia.

Dobór zabaw i atrakcji na imprezę uzależniony jest od Waszych życzeń, ale co najważniejsze od klimatu imprezy. Ciężko mi wcześniej udzielić odpowiedzi na pytanie: Ile zabaw będzie na weselu? To zależy od wielu czynników, jednak gwarantuje, że z szerokiego arsenału moich atrakcji wybiorę te, które spodobają się biesiadnikom.

Podstawowe zasady, jakimi kieruje się w doborze zabaw na imprezę:

– nie wyciągam nikogo na siłę,

– nie organizuję zabaw polegających na ośmieszaniu czy rozbieraniu się,

– unikam organizowania zabaw, które lata swej świetności mają dawno za sobą, wszyscy je znają i raczej nie lubią brać w nich udziału (oczywiście wyjątkiem są Wasze życzenia),

– unikam zabaw, w których komuś może stać się krzywda,

– nieustanie wymyślam nowe zabawy, tańce i konkursy (bo każdy chce, aby jego impreza była oryginalna),

– w większości zabaw nie są wymagani żadni ochotnicy, wszyscy obecni mogą w nich brać udział, a im nas więcej tym lepiej,

 Uwaga! Wiele z oferowanych zabaw, konkursów, tańców nie jest wymieniona. Tajemnica zawodowa!

* Wodzirejskie powitanie

Od wejścia na salę witam was chlebem i solą i wprawadzam na salę (chyba, że wasi rodzice chcą dostąpić tego zaszczytu). Toast w staropolskim stylu (niespodzianka).

* Korowód weselny (Polonez)

poloneza czas zacząć Wodzirej prowadzi

Bardzo dostojny sposób na rozpoczęcia tanecznym krokiem zabawy weselnej lub imprezy firmowej. Gorąco zachęcam Was do niepomijania tej pozycji.

* Taniec synchroniczny / integracyjny / animacje / ZUMBA

Prowadzę wiele różnego rodzaju atrakcji tanecznych, ponieważ jest to niesamowicie dobry sposób na integrowanie gości. Wszyscy mogą w nich brać udział z uśmiechem na ustach. Doświadczenie podpowiada, że te atrakcje będziecie miło wspominać. W repertuarze mam już ponad 30 różnego rodzaju tańców, które dobieram tak, aby pasowały do waszej imprezy. Można tu znaleść układy ( tańce w kułeczku, zumba, konkursowe, narodowe, lednickie, dziecięce ).

{module Animacje Taneczne Hey Baby}

* Chusty animacyjne

* Autorskie zabawy integracyjne

* Wcielanie się gości w gwiazdy muzyki (kostiumy)

Dla chętnych coś odważnego. Wybrane osoby losują paczki z kostiumami i dostają trochę czasu na przygotowanie się do swojego występu. Można również połączyć z karaoke. Naprawdę masa śmiechu.

* Kapelusze

Szeroki asortyment kapeluszy, czapek, peruk, kasków itp. do dyspozycji. Starsza młodzież może sobie przypomnieć czasy, gdy mieli bujne czupryny. Świetny dodatek do imprezy oraz przepiękne uśmiechy na zdjęciach z Waszymi nieco odmienionymi gośćmi.

* Chusta animacyjna

Doskonała zabawa jak się przekonacie nie tylko dla dzieci. Sama chusta jest basą do ponad 20 różnych zabaw.

 * Konkurs tańca na wesoło

Najbardziej przebojowa zabawa ostatnich lat. Wymaga kilku odważnych par, mile widziane nagrody zwiększające chęć rywalizacji. Wodzirej dostarcza informacji, o tym jaki motyw taneczny dana para będzie musiała wykonać, a wszyscy goście sędziują.

* Konkursy dla dzieci

Potrafię zorganizować zabawę również najmłodszym gościom. Mam kilka sposobów na to, aby dzieci nie chciały zbyt szybko wracać do domu.

* Wyścig narciarski

Posiadam specjalne narty do tej zabawy. Konkurs pomiędzy rodzinami Pana Młodego i jego świeżo upieczonej żony.

* Karaoke

Na Waszej imprezie można zorganizować konkurs karaoke dla gości. Świetna zabawa i dobry przerywnik w tańcu. Śpiewanie przy stole dla wszystkich gości lub ich indywidualne występy. Mile widziane z Waszej strony śmieszne nagrody. Polecam serdecznie!!!

 * Tańce narodowe inaczej

Mój własny pomysł, więc nie będę się tutaj rozpisywał 🙂

Prowadzę również zabawy na wesele wymienione poniżej. Jednak tak samo jak ogromna większość moich dotychczasowych klientów uważam je za bardzo przestarzałe. Od kiedy pamiętam tego typu zabawy zawsze były na weselach i imprezach rodzinnych. Ludzie je znają i atrakcje te są dla nich nudne. Jednak jeśli bardzo wam na tym zależy mogą pojawić się na Waszej imprezie. Ważne dla mnie jest, aby zostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. Oryginalność i nowoczesność atrakcji bardzo mi w tym pomaga.

 * Kareta

 Na początku prowadzący rozdaje kieliszki, objaśnia zasady i tłumaczy każdemu kim jest. Następnie czyta historię, a na dźwięk odpowiedniego słowa osoba, której dana funkcja jest przypisana, musi wstać i obejść dookoła krzesło. Jeśli tego nie zrobi – pije „karniaka”. Przy odpowiednio dobranym sposobie opowiadania gwarantowana świetna zabawa.

* Na prawo, na lewo

Śpiewanie i kołysanie się przy stole w rytm starych polskich przebojów biesiadnych.

* List

Życzenia (na wesoło) od kawalerów dla pana młodego

* Balonik przy kostce

Każda para dostaje po jednym baloniku na wstążce i przywiązuje go sobie do kostki. Wygrywa ta para, która jako jedyna zostanie z niezniszczonym balonikiem, a zabawa polega na tym, żeby swój balon zachować w całości, a pozostałe próbować zniszczyć.

* Nagrody dla gości za zabawy na wesele

Państwo młodzi niekoniecznie jako jedyną nagrodę na weselu muszą dawać alkohol. Mam kilka ciekawych pomysłów na nagrody dla gości, śmieszne i oryginalne, np.

ekspres do kawy

wycieczka dla dwojga

nagroda niespodzianka….. itd

* Gorące krzesła

Na parkiecie pojawia się 12 krzeseł. Do zabawy zapraszane jest pierwsze 12 chętnych osób. Wodzirej prosi uczestników o zajęcie miejsc na krzesłach. Pozostali goście proszeni są o gorący doping. Wodzirej prosi każdego z uczestników zabawy o znalezienie odpowiedniego rekwizytu, który powinien znajdować się w lokalu, np. widelec. Gdy uczestnicy zabawy wybierają się w poszukiwaniu podanego rekwizytu, z parkietu znika jedno krzesło. W ten sposób osoba, która powróci najpóźniej, nie ma już gdzie usiąść. Tym sposobem zostaje ona wyeliminowana z zabawy, a za karę, w pierwszym miesiącu po ślubie, ma wykonywać daną czynność dla Nowożeńców, wymyśloną przez Wodzireja np. wyprowadzać psa. Taki sposób eliminacji uczestników powtarzany jest jeszcze analogicznie 10 razy. Osoba, która pozostanie w zabawie najdłużej dostanie do wykonania najprzyjemniejszą czynność. W ten sposób przez kolejne 12 miesięcy przyjaciele Pary Młodej będą wykonywać dla nich wskazane czynności.

* Śpiewać każdy może – zabawy na wesele

Państwo Młodzi stają na środku sali, tyłem do siebie, gromadząc przed sobą zaproszonych przez siebie gości i przyjaciół (ze strony Pani Młodej jej goście, analogicznie w przypadku Pana Młodego). Na znak wodzireja Pani Młoda zaczyna dyrygować swoim chórem, który śpiewa „sto lat”, później podobnie Pan Młody. Wodzirej ogłasza zwycięską drużynę. Po skończonej zabawie obydwie drużyny odśpiewują „sto lat” dla nowożeńców.

* Test zgodności

Para młoda siada na krzesłach tyłem do siebie, w rękach mają kartki. Pani Młoda ma 2 kartki z napisem: „ja” i „on”. Pan Młody z napisami: „ja”, „ona”. Prowadzący zadaje pytania typu: „kto pierwszy powiedział kocham cię”, „kto lepiej prowadzi samochód”, „kto będzie trzymał kasę” „kto pierwszy wyciąga rękę po kłótni”, „kto pierwszy zasypia w łóżku” „kto będzie zmywał po posiłkach?”, „kto będzie rządził w sypialni” „kto ma fajniejszych teściów”, „kto nawiązał znajomość pierwszy” itd., para odpowiada na pytania podnosząc do góry kartki jednocześnie, z wskazaniem JA lub ON/ONA.

* Taniec na gazecie

Kilka par dostaje gazety i tańczy na niej, po chwili składa się gazetę na pół i znowu na pół. Wygrywa para, która dłużej utrzyma się na jak najmniejszym kawałku gazety.

* Poznajmy się

Zabawa typowo oczepinowa przeznaczona dla Pary Młodej. Po oddaniu welonu i muszki Nowożeńcy mają pokazać czy się dobrze zdążyli poznać w okresie narzeczeństwa. Do konkursu przystępuje Para Młoda i grupa osób obojga płci. Najpierw sadza się w rzędzie kilka Pań z Panią Młodą w środku a Pan Młody, z zawiązanymi oczami, ma ją rozpoznać po wymienionej części ciała. Najczęściej rozpoznaje małżonkę po kolanie, ale zdarzają się przypadki rozpoznawania po nosie, udach lub biuście. Zabawę powtarza się aż do rozpoznania osoby szukanej. Po odnalezieniu Panny Młodej role się zamieniają. Pan Młody siada wśród Panów na krzesełkach, a zadaniem Pani Młodej jest odnalezienie ukrytego małżonka, rozpoznając go po wymienionej części ciała. Najczęściej w tym przypadku tą częścią ciała jest nos, ale zdarzają się przypadki gdzie rozpoznaje się Pana Młodego po pępku, pośladkach lub po pocałunku.

* Druga twarz

Tak więc wybieramy cztery pary, do zabawy należy przygotować dwie pary pończoch. Panowie siadają na krzesełkach, a Panie zakładają Panom pończochy na głowy. Para Młoda występuje w roli jury i ma za zadanie wybrać najzabawniejszą twarz wesela. Zabawa polega na tym, że Panie kolejno zdejmują panom pończochy z twarzy, ciągnąc za węzełek zawiązany na końcu każdej pończochy.

* Jezioro łabędzie

Prowadzący zaprasza na środek sali panny i kawalerów. Panowie muszą zdjąć marynarki i podwinąć do kolan spodnie, a następnie po kolei odtańczyć „Jezioro łabędzie” oczywiście przy odpowiednim akompaniamencie. Wygrywa ten, który otrzyma największe owacje od panien.

* Gra o 100 zł

Zabawa polega na tym, że prowadzący proponuje dwóm chętnym grę o 100zł. Stawia na środku sali krzesło, na krześle kładzie banknot i na próbę każe go przedmuchać w tym samym momencie na stronę przeciwnika. Kto przedmucha, banknot jego. Ale to była tylko próba i dopiero za chwilę będzie można wygrać pieniądze. Teraz zawiązuje się im oczy i gdy klęczą znowu przed krzesłem gotowi do dmuchania, zabiera się banknot i stawia talerz z mąką. Na hasło „start” dmuchają co sił, nie wiedząc, że są już cali w mące.

* Na początek

Dobra na początek, kiedy goście są jeszcze przed „integracyjnymi” 🙂 toastami. Tworzymy dwa kółka – wewnętrzne kółko to panowie, zewnętrzne panie. Wodzirej puszcza muzykę (dobrym rozwiązaniem jest walc wiedeński), kółeczka kręcą się w przeciwne strony. Gdy muzyka ucichnie panowie odwracają się przodem do pań, przedstawiają, po czym nowo utworzone pary tańczą w rytm muzyki. Gdy muzyka ucichnie, ponownie wszyscy wracają do swoich kółek i zabawa zaczyna się od nowa.

* Balony

Młoda Para wybiera kilka par (najlepiej takich z poczuciem humoru). Wręcza im niezbędne „akcesoria” – balon oraz pompkę do pompowania materacy. Zabawa polega na tym, że panowie trzymają wężyk do pompek, na który zatknięte są balony. Pompki leżą na krzesłach. Zadanie Pań – jak najszybciej napompować balony poprzez siadanie na krześle (a ściślej mówiąc na pompce) do momentu ich pęknięcia.

* Marynarki

Goście dobierają się parami. Panowie koniecznie muszą założyć marynarki. Zespół zaczyna grać, pary tańczą. W pewnym momencie muzyka cichnie, panowie ściągają marynarki, przekładają na lewą stronę a następnie zakładają na siebie. Panie mogą pomagać. Ostatni, któremu się to uda odpada. Kolejną piosenkę tańczą pozostałe pary. Gdy muzyka ucichnie analogicznie jak poprzednio panowie ściągają marynarki, przekładają ponownie na prawą stronę i zakładają na siebie. Zabawa na wesele trwa do wyłonienia zwycięzcy.

* Pomysł na oczepiny

Zadaniem Pana Młodego jest odpięcie welonu Pani Młodej. Goście wraz z wodzirejem odliczają w tym czasie głośno czas. Następnie Pan Młody musi całować swoją wybrankę tak długo jak długo trwało polowanie na welon (goście również głośno liczą). Później role się odwracają i to Pani Młoda próbuje zdobyć muszkę lub musznik.

* Przechodzenie pod sznurkiem

Do tej zabawy potrzebny nam będzie kawałek sznurka, linki itp. długości około 3-4 m. Wybieramy z gości weselnych kilka par. Dwóm osobom każemy stanąć na środku sali, ze sznurkiem rozciągniętym między sobą. Pozostałe osoby stają po jednej stronie rozciągniętego sznurka. Zabawa polega na tym, że w takt muzyki wszystkie pary tańczą i przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jedną, a następnie w drugą stronę. Osoby, które trzymają sznurek, trzymają go na początku wysoko, ale z każdym przejściem wszystkich tańczących par na drugą stronę obniżają go coraz niżej. Osoby tańczące ze sobą muszą trzymać się cały czas siebie, nie mogą się puścić. Odpada para, która dotknie sznurka lub w trakcie przechodzenia pod sznurkiem nie będzie się trzymać. Oczywiście wygrywa ta para, która zostanie na samym końcu.

* Rodzinne sto lat

Po kilku pierwszych tańcach, w czasie przerwy, prosimy całą rodzinę Pana Młodego o powstanie zanim jeszcze rozpocznie się zabawa na weselu. Panowie nalewają wódkę, następnie cała rodzina śpiewa sto lat i pije za zdrowie rodziny Pani Młodej. Dziękujemy rodzinie Pana Młodego i o to samo prosimy rodzinę Pani Młodej. Później śpiewamy ogólne sto lat dla Pary Młodej. Jeżeli wesele jest filmowane możemy umówić się z kamerzystą, aby stanął na podwyższeniu, tak aby objąć cały parkiet, a my prosimy gości po jakimś wesołym tańcu aby na nasze raz, dwa, trzy bardzo głośno krzyknęli w kierunku kamery swoje imię!

* Słoń lub dzień z życia rodziny – zabawy na wesele

Wybiera się dwie takie same grupy. Jedną wybiera Pani Młoda ze swojej rodziny, drugą Pan Młody ze swojej rodziny. Następnie czytane jest opowiadanie, a wyczytane osoby lub grupy osób mają za zadanie szybko obiec swoją rodzinkę i usiąść na swoim krześle. Państwo Młodzi oceniają, która rodzina wygrywa w konkurencji. Zabawa na wesele, która ma już swoje lata ale czasami goście jeszcze o nią proszą.

* Wasza zabawa

zabawa na wesele familiada

Jeśli macie ciekawy pomysł lub widzieliście inne ciekawe zabawy na wesele, które chcecie zobaczyć u siebie, to porozmawiajmy o tym.

Filmy z zabaw weselnych