Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Sprawdź jakie pytania warto zadać przed podpisaniem umowy na wesele. Dużo szczegółów mogliśmy pominąć na spotkaniu i może coś jest nie jasna.

1. Czy posiadasz wolne terminy?

Nie ma gwarancji. Zdarza się, że nawet zamawiając wesele rok czy dwa lata wcześniej, interesujący Was termin będzie już niedostępny. Dlatego proponuję przed podpisaniem umów z restauracją, kamerzystą, dj-em i innymi zapytać o dostępne terminy i wybrać wspólny dla wszystkich 🙂 Wtedy macie większe prawdopodobieństwo, że Wasze wesele będzie takie, jak sobie wymarzyliście.

2. Czy pijesz alkohol na prowadzonej przez siebie imprezie?

Zdecydowanie nie! Profesjonaliści w pracy nie piją.

3. Czy dojeżdżasz w odleglejsze miejsca?

Głównie pracuje na terenie Wielkopolski Południowej, jednak zdarzają mi się dalsze wyjazdy. Oczywiście należy wówczas doliczyć do ceny usługi nocleg i koszty dojazdu.

4. Czy możemy sobie wybrać utwory?

Tak i nie. Wszystko zależy od naszej wstępnej rozmowy. Jestem otwarty na Wasze propozycje, bo bardzo często macie nowe świeże pomysły, które pozwalają mi się rozwijać, jednak zdarzają się także złe pomysły. Podpisując umowę ze mną wynajmujecie profesjonalistę. Od czternastu lat zajmuję się prowadzeniem imprez tanecznych i mam do tego smykałkę. Nie musicie się martwić, że coś pójdzie nie tak.

Jeśli jednak macie pomysł, żeby na weselu leciała sama muzyka techno albo hip-hop (nie obrażając miłośników tych klimatów) to nie dzwońcie i nie piszcie do mnie, bo nie podejmę się zrujnowania najważniejszego dnia w Waszym życiu. Wesele to bardzo specyficzna impreza i muzyka musi pasować kilku pokoleniom Waszych gości. W tym już moja głowa.

5. Czy grasz utwory na życzenie?

Oczywiście, że tak. Z przyjemnością puszczam przeboje na życzenie.

6. Czy możemy zrobić wstępną rezerwację?

Jeśli potrzebujecie paru dni na dogranie sali, kamerzysty, fotografa i innych spraw to oczywiście mogę na krótki czas przytrzymać dla Was termin, Rezerwacja następuje po spisaniu umowy i wpłacie zadatku na konto. Oczywiście jeśli mieszkacie daleko i nie możemy się spotkać ustalenia co do umowy możemy zrobić mailowo, telefonicznie lub przez Skype. Gotową podpisaną umowę wysyłam wówczas do Was i czekam na jej odesłanie.

7. Kiedy płacimy za usługę?

Przy rezerwacji terminu wymagany jest zadatek, resztę mojego wynagrodzenia regulujemy na koniec imprezy.

8. Czy opłacasz ZAIKS?

W Polsce obowiązek opłacenia ZAIKS-u jest po stronie organizatora imprezy, tj. restauracji, domu weselnego lub Was. Jeśli restaurator zastrzega sobie w umowie, że Wy macie zapłacić za publiczne odtwarzanie utworów, to wtedy chętnie Wam pomogę. Załatwię wszystkie formalności i opłata zostanie doliczona do mojego honorarium. Więcej na ten temat na blogu.

9. Czy możemy wybrać zabawy i konkursy jakie będą na naszym weselu?

Oczywiście, że tak. Krótko przed Waszym weselem czeka nas długa rozmowa, podczas której wspólnie stworzymy scenariusz wesela. Zawiera on wszystkie informacje jakie mi są potrzebne. Poznaję wówczas Wasz gust muzyczny, pytam czy chcecie brać udział w konkursach, jakie zabawy Wam się podobają, ustalamy szczegóły związane z podziękowaniami i oczepinami.

10. Czy należy Cię liczyć jako dodatkową osobę na przyjęciu?

To zależy od restauracji. Przy spisywaniu umowy z lokalem trzeba o to zapytać. Zdarza się, że kamerzysta, fotograf i DJ nie są w ogóle liczeni, innym razem restauracje liczą sobie tylko połowę, ale najczęściej płacicie tak samo jak za każdego innego gościa weselnego.

11. Wolisz siedzieć sam przy stole dla obsługi czy z wszystkimi?

Jeśli o mnie chodzi to nie ma różnicy. Zwróćcie uwagę na restaurację, może właściciel coś podpowie. Czasami na siłę próbuje się wstawić stolik dla obsługi, który psuje wygląd całej sali, bo stoi np. tuż przed głośnikami. Innym razem obsługa siedzi na zupełnie innej sali i nie ma kontaktu z Wami w czasie przerwy. W takich sytuacjach lepiej miejsce dla obsługi zorganizować przy biesiadnym stole.

12. Czy imprezy prowadzisz sam?

Tak, pracuję sam. Przyjeżdżam do lokalu 2-3 godziny przed Wami, aby rozstawić sprzęt, dogadać się z obsługą i wskoczyć w garnitur.

13. Czy prowadzisz oczepiny, zabawy i konkursy?

Naturalnie. Prowadzenia wesel to moja pasja. Pracuję jako DJ i wodzirej w jednej osobie i kiedy sytuacja tego wymaga wychodzę do Was z mikrofonem prowadząc quizy, tańce integracyjne, oczepiny i inne zabawy.

14. Jaką muzykę grasz?

Każdy bloczek muzyczny jest inny. Nie posiadam stałego scenariusza. Muzykę dobieram na żywo w trakcie trwania imprezy. Uwzględniam w tym zawsze Wasze i gości życzenia muzyczne. Potrafię dobrać muzykę do charakteru imprezy.

15. Ile kawałków grasz „do tańca”?

Wszystko zależy od obsługi lokalu i Waszej kondycji. Kuchnia i DJ muszą współpracować. Zatem większość przerw związana jest z posiłkami. Przy dobrej komunikacji z kelnerami wszystko idzie sprawnie i przerwy nie są długie.

16. Jak długie przerwy robisz?

Częściowo na to pytanie odpowiada poprzedni punkt. W przerwach wydawane są posiłki, więc długość przerw zależy od szybkości pracy obsługi i komunikacji z nimi. Jeśli goście chcą się bawić i nic ciekawego do jedzenia nie spotka ich przy stołach, to mogę grać do upadłego 🙂

17. Czy w trakcie przerwy puszczana jest muzyka?

Oczywiście, że tak. W każdej chwili wesela towarzyszy nam muzyka. W trakcie posiłków czy innych krótkich przerw towarzyszy nam nastrojowa muzyka w tle.

18. Czy musimy coś przygotować przed Twoim przyjazdem?

Proponuję zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i nastawić się na świetną zabawę.

19. Jakie doświadczenie posiadasz w prowadzeniu wesel?

Prowadzenie imprez rozpocząłem w 2000 roku. Pierwsze wesela od 2002 roku. Prowadziłem bardzo wiele różnego rodzaju wesel: międzynarodowe, bezalkoholowe, dla Świadków Jechowy, standardowe.